Jak rozpoznać Zespół Aspergera u dziecka?

Mój synek ma 5 lat i nadal macha rączkami , kręci przedmiotami, macha kluczami i nie może dłużej niż 10 minut wysiedzieć przy stole. Jest bardzo komunikatywny i mówi w dwóch językach liczy do 100 w dwóch językach . Poważne problemy z kolorowaniem ,rysowaniem, pisownią i przerysowywaniem . Czy to zespół aspergera ? Proszę o pomoc Małgorzata

Witam. Ciężko jest zdiagnozować dziecko przez internet na podstawie tak lakonicznej informacji. Jeśli jest Pani zaniepokojona rozwojem Synka, to radziłabym skontaktować się z placówką diagnozującą i prowadzącą terapię u dzieci ze spektrum autyzmu. Radziłabym też udać się na diagnozę ewentualnych zaburzeń przetwarzania sensorycznego (SI). Być może zaburzenia SI są przyczyną tych zachowań Synka, które Panią niepokoją. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein