Jak rozstać się z chłopakiem po 3 latach związku?

Mam 19 lat, jestem z chłopakiem prawie 3 lata, jednak od pewnego czasu coś się zmieniło. Nie układa nam się jak kiedyś - na początku było idealnie, myślałam, że tak już pozostanie, jednak z czasem poznawałam go coraz bardziej, w przeróżnych sytuacjach.

Gdy się kłócimy nie raz dochodzi do szarpaniny, staje się agresywny i po prostu się go boję. Jest o mnie bardzo zazdrosny, o każdego kolegę! W dodatku obraca się w bardzo nieciekawym towarzystwie (narkotyki itp.), a ja tego nie toleruję, nie raz się o to kłóciliśmy, aby tego nie robił. Wyjechałam na 2 tygodnie na wakacje bez niego, spędziłam ten czas z 2 przyjaciółkami - było cudownie, w ogóle nie chciałam wracać. Wiedziałam, że będę się z nim codziennie kłócić i miałam rację - zebrałam się w sobie i powiedziałam mu, że już nie chcę z nim być, on zaczął płakać, powiedział, że się zabije albo coś sobie zrobi.

Gdy zapytałam się go czy chce dalej być ze mną pomimo tego, że ja nie chcę być z nim odpowiedział, że taki układ mu pasuje - żebym tylko była. Ale ten związek wykańcza mnie psychicznie, nie dam już rady tak dalej żyć. Boję się że niedługo ja coś sobie zrobię.

Witam!

Podjęłaś decyzję o rozstaniu i teraz powinnaś się jej trzymać. Opis Twojego związku nie wróży poprawy sytuacji, a tym bardziej szczęśliwej przyszłości. Jesteś młodą dziewczyną i masz teraz czas na poznawanie życia, korzystanie z niego. Natomiast Twój związek pełen był zaborczości, agresji i przemocy.

Możesz uzyskać pomoc dla siebie i wzmocnienie w tej sytuacji. Warto, żebyś poszukała pomocy psychologa - bezpłatną znajdziesz w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej lub Wsparcia Dla Ofiar Przemocy. Możesz także korzystać z telefonów zaufania. Dobrą propozycją są też grupy wsparcia, gdzie poznasz sposoby radzenia sobie innych w takich sytuacjach i uzyskasz wsparcie.

Twój chłopak nie może decydować za Ciebie, a Ty masz prawo do spokojnego życia bez ciągłych awantur i przemocy fizycznej. Możesz ułożyć sobie życie w sposób, w jaki chcesz. Postaraj się znaleźć pomoc w wymienionych miejscach i popracować nad swoim nastrojem oraz emocjami. Warto zainwestować czas i energię, by znacząco poprawić swoją sytuację.

Pozdrawiam