Jak rozumieć moje wyniki pod kątem toksoplazmozy?

Witam. Z racji, że sama nie mogę się doszukać odpowiedzi, proszę o wiadomość, jak mam rozumieć wyniki badania na toksoplazmozę. Do wizyty u lekarza mam jeszcze ponad tydzień, a chciałabym uspokoić swoją niepewność. Jeżeli dobrze rozumiem to mój wynik IgG jest dodatni, a IgM wątpliwy - co to oznacza? Moje wyniki: Toksoplazmoza IgG 41,60 IU/mL <6,4 ujemny 6,4-9,9 wątpliwy >10,0 dodatni Toksoplazmoza IgM 0,19 <0,9 ujemny 0,9-0,99 wątpliwy >1,0 dodatni Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Dodatni wynik przeciwciał przeciwko toksoplazmozie w klasie IgG oznacza przebytą infekcję/lub trwającą już jakiś czas. Przeciwciała w klasie IgM świadczą o trwającej aktualnie infekcji. Wynik wątpliwy trudno interpretować, dlatego należałoby powtórzyć badanie (IgM) za 1-2 tygodnie. Wyniki zawsze należy interpretować razem z oceną kliniczną pacjenta, więc osobista wizyta u lekarza jest w tej sytuacji niezbędna.

Pozdrawiam.