Jak rozumieć taki wynik biopsji?

Co oznacza wynik biopsji . Cieśń Dgn. Cellulae suspectae - suspitio Carcinoma papillare thyreoideae ( kategoria V wg Bethesdy ) . Wsrod skapego koloidu i swiezej krwi , widoczne liczne komorki pęcherzykowe o powiekszonych , nieregularnych , roznej wielkosci jadrach z przycmiona chromatyna jądrowa - w niektorych widoczna tylko chromatyna na obwodzie zmatowialego jadra, wiekszosc z komorek posiada obfita , kwasochlonna cytoplazme , obecnie rowniez drobne przejasnienia srodjadrowe i szczeliny srodjadrowe - leżące w platach , grupach , pojedynczo , tworzące struktury przestrzenne i liczne brodawkowate Plat prawy 1.Guz w dolnej czesci plata podobny do guza ciesni - cellulae suspectae 2. Guz powierzchowny podobyn do guza ciesni - cellulae suspectae.

Szanowna Pani, wynik oznacza że występują podejrzane komórki i podejrzenie nowotworu złośliwego tarczycy. Proszę udać się do endokrynologa. Z wyrazami szacunku, Paweł Żmuda-Trzebiatowski