Jak rozumieć te wyniki w kierunku toksoplazmozy?

Witam. Jestem w 9 tygodniu ciąży i właśnie odebrałam wyniki badań. Nie wiem, jak mam je rozumieć, a wizytę mam dopiero za tydzień. Toxo IgG 18,3 lU/mL, wynik ujemny <1,6, wynik watpliwy 1,6 do 3, wynik dodatni >=3. Toxo IgM 0,1 C0/l, niereaktywne <0,8, niejednoznaczne 0,8-1,0, reaktywne >1,0. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Test w kierunku obecności przeciwciał IgG jest dodatni, a w kierunku przeciwciał IgM - niereaktywny. Wskazuje to na kontakt z pasożytem w przeszłości, ale nie jest to świeże zakażenie, którego najbardziej obawiamy się u kobiet w ciąży.

Pozdrawiam