Jak rozumieć wynik badania jamy brzusznej?
Witam chciałabym się dowiedzieć jak rozumieć wynik ct jamy brzusznej,"torbirle obu nerek w największej torbieli lewej nerki wpuklająca się do światła torbieli tkanka lita odpowiadająca gęstością nieco odsznurowanemu miąższowi nerkowemu?

KOBIETA, 69 LAT ponad rok temu
Test na ciężar właściwy moczu
Czy wiesz, czym jest test na ciężar właściwy moczu i dlaczego te dane są istotne? Dowiedz się więcej na ten temat i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta. Lek. Łukasz Dubielecki mówi o teście na ciężar właściwy moczu.
Witam, nieznane są wymiary torbieli, ale niezależnie od tego taki obraz wymaga konsultacji z nefrologiem - co prawda radiolog podejrzewa że jest to miąższ nerki ale na podstawie innych badań trzeba wykluczyć chorobę rozrostową (nowotwór)