Jak rozumieć wyniki badań tarczycy?

Witam. Proszę o interpretacje wyników badań tarczycy: tsh 4,11 mlU/L (norma 0,27-4,2), ft3 3,23 pg/ml (norma 2,0-4,4) ft4 1,151lUng/dl (norma 0,93-1,71) anty tg 326,1lU/ml (norma 0-115), atpo 226 U/ml (norma <34). Wizytę u endokrynologa mam dopiero za miesiąc, chcialabym wcześniej się czegoś dowiedzieć. Badania zrobiłam ze względu na wypadajace włosy .

Lek. Paweł Szadkowski

Poziomy TSH, ft3 i ft4 są w normie, natomiast stwierdzono obecność przeciwciał charakterystycznych dla chorób tarczycy, np. choroby Hashimoto. Przeciwciała same w sobie nie stanowią podstawy do rozpoznania choroby, ale nasuwają podejrzenie, że taka choroba może się rozwinąć. Na razie nie ma powodu do niepokoju, warto będzie wykonać również usg tarczycy.