Jak rozwiązać problem z impotencją i nieodczuwaniem przyjemności po psychotropach?

Mój problem polega na tym, ze brałem R*** przez 12 dni w dawce 1 mg na dobę i od tego czasu minęło już 3 miesiące, a ja dalej nie czuję pociągu do kobiet. W tym czasie nie zażywałem żadnych neuroleptyków. Kiedy wróci mój dawny pociag do kobiet i czy w ogóle wróci? Bardzo źle się z tym czuję. Czasami jest u mnie wzwód poranny, czasem się masturbuję, ale już nie daje mi to przyjemności i jest bardzo słaby wytrysk. Jakim lekiem jest R***? Czy to lek, który trwale uszkadza mózg? Czy wszystko wróci do normy? Jeśli tak, to kiedy? Opis R*** - blokuje silnie receptory -D2-alfa1-5HT2, blokuje, ale słabiej -H1-alfa2. Występuje u mnie wzwód poranny, jest wytrysk, ale słaby lub orgazm bez wytrysku, słabo przeżywam masturbację. Czuję się jak ciapa, nie mam chęci do życia, nawet nie mam siły na nic. Po tym leku nie czuję zmęczenia, nie czuję radości, smutku. Mam dopioero 24 lata, nawet nie potrafię pływać, a zawsze potrafiłem zrobić 1000 metrów w 40 minut. Nie mam chęci do nauki i do wychodzenia do ludzi, do zagadania do dziewczyny. Psychicznie dziewczyny wciąż mnie interesują, ale nie mam zainteresowania nimi w sensie fizycznym, nawet jak siedzi dziewczyna, która mi się podoba i ma biust na wierzchu przede mnę, to nie czuję pociągu do niej. Czy da się jakoś wrócić do stanu sprzed zażywania leku? Prosze bardzo o odpowiedź, dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przede wszystkim śpieszę wyjaśnić, że lek, który Pan przyjmował NIE USZKADZA MÓZGU! Jego działanie polega na wpływie na receptory w mózgu, co korzystnie wpływa na stężenie neuroprzekaźników. Natomiast nie jest wykluczone, że spadek zainteresowania seksem, który u Pana wystąpił jest wywołany przyjmowaniem leku. Jest to jednak zjawisko przejściowe. Należy jednak pamiętać, że leki psychotropowe potrzebują czasu, by zacząć działać, a także, by zniknęły działania niepożądane. Możliwe jest także, że Pana objawy wywołała choroba podstawowa, na którą został zapisany dany lek. W takim przypadku proponuję skontaktować się z lekarzem, który go przepisał.