Jak rozwiązać problemy emocjonalne w związku?

Witam,oboje z partnerem od1,5 miesiąca(łącznie jesteśmy 7msc razem) mamy problemy emocjonalne (z mojej strony ogromna nerwowość,a także myśli-a nawet próba samobójcza).Mój mężczyzna od tego okresu ma praktycznie zawsze problemy z erekcją,doświadcza orgazmu w ciągu paru sekund,po czym kręci mu się w głowie i mówi,że zaraz zemdleje-nie udaje.Bardzo zależy mi na rozwiązaniu tego problemu,nikogo bardziej nie kochałam.Dodam,że nie raz rozmawialiśmy poważnie.Proszę o pomoc.Myślimy o seksuologu

Witam,

wydaje mi się, że problemy związane z życiem płciowym są konsekwencją trudności w relacjach między Państwem. Bardziej zasadnym rozwiązaniem problemu było by zajęcie się przyczynami tego stanu rzeczy- co jest powodem Pani nerwowości, co spodobało wystąpienie u Pani myśli samobójczych i próby targnięcia się na swoje życie? Wtórnie do tych zjawisk pojawił się zapewne niepokój i obawy u partnera- co z kolei negatywnie przełożyło się na funkcje seksualne (przed problemami emocjonalnymi problemów z erekcją nie było).
Próba samobójcza jest stanem zagrożenia życia i wymaga jak najszybszej konsultacji psychiatrycznej. Z kolei doświadczane problemy w relacjach byłyby wskazaniem do udania się wspólnie do psychoterapeuty par. Nie wydaje mi się, aby seksuolog potrzebny był w pierwszej kolejności- skłaniałbym się bardziej nad usunięciem przyczyn napięć niż ich konsekwencji.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam serdecznie, zaletą waszego związku, pomimo że trwa on niedługo, jest to że umiecie Państwo ze sobą rozmawiać, również na poważne tematy, Pani bardzo zależy na partnerze i bardzo go kocha, być może przyczyną jego problemów w sferze seksualnej jest świadomy lub nieuświadomiony lęk o Panią, o Pani życie, niepewność kiedy się Pani zdenerwuje, podejrzewam, że Pani nastrój może wpływać na samopoczucie partnera a to przekłada się na problem z erekcją i na wasze współżycie, przed wizytą u seksuologa dobrze byłoby jeszcze raz na poważnie porozmawiać nt że może powinna Pani podjąć terapię, powinna umówić się na konsultację do psychiatry, omówić nerwowość i myśli samobójcze, może rozwiązanie Pani problemów pomoże rozwiązać problem partnera? Życzę rozwiązania problemów i Pozdrawiam, Marta Reichel