Jak rozwijać relacje z nowym partnerem?

Mam 21 lat. ok 7 miesięcy temu zakończyłam 2,5 letni związek.Męczy mnie pewien problem, chciałabym potrafić "wyluzować" a czuję, że nie mam nad tym kontroli. Chodzi głównie o bliskie relację z mężczyzną. Spotykam się z partnerem od pół roku, układa się "niby" dobrze jednak nie wiem czy ze mną coś nie tak czy jestem jakaś bardzo wrażliwa. Bardzo pasujemy do siebie, charaktery, sposób myślenia, w łóżku, szanuje mnie i pokazuje jak jestem ważna - co jest dla mnie bardo ważne, dlatego chciałabym

Witam,
Może warto sobie odpowiedzieć na pytanie: jakie ma pani priorytety w życiu, co jest dla pani najważniejsze. Może warto popracować nad swoimi emocjami oraz nad poczuciem wartości własnej.
Ale to jest praca z psychoterapeutą.
Pozdrawiam

Być może zbyt szybko weszła Pani w kolejny związek nim emocjonalnie "pożegnała się" Pani z poprzednim partnerem? Warto przyjrzeć się temu, co nadal jeszcze łączy Panią z poprzednim związkiem, jakie emocje, jeszcze się "nie skończyły" (tu istotne byłoby także z jakich powodów i w jakich okolicznościach skończył się poprzedni związek?). Domknięcie tamtego związku, zaakceptowanie, że się skończył, być może odrzucenie poczucia winy lub pokrzywdzenia, pozwoli Pani uwolnić się od porównań, przeniesień emocjonalnych, a tym samym pozwoli w pełni świadomie wejść i zaangażować się w inną relację.
Pomocna może się okazać praca z psychologiem w tym procesie.

Witam,
Czy ,,brak luzu" oznacza, to iż czuje się Pani skrępowana w intymnych relacjach? a chciałaby być bardziej śmiała, spontaniczna?. Tego nie wiem, a z Pani opisu nie jestem w stanie poznać problematyki szerzej. Ale pisze Pani, że związek jest udany, czuje Pani, że pasujecie charakterami, sposobem myślenia- superrr. Trzeba tylko dopracować małe szczegóły. Proponuję o tym porozmawiać z partnerem. Czy on, wie o Pani trudnościach? Można zastanowić się wspólnie, co Panią krępuje, spina, co by mogło się stać, aby było więcej luzu. Sfera intymna wymaga poznawania siebie nawzajem, uczenia rozpoznawania swoich potrzeb i czasu.....(pół roku jesteście razem). Zachęcam do kontaktu z psychologiem, który będzie miał możliwość zapoznania się z problemem bliżej.
Pozdrawiam
Milena Goncerz