Jak rzucić palenie i nie przytyć?

Witam serdecznie.Mam trochę takie dziwne pytanie,bo chcę żucić palenie papierosów,ale boję się że przytyje.Moja mama rzuciła i strasznie przytyła.Proszę o radę.Mam 30 lat i jestem szczupła.

Witam,
rzucenie palenia nie wiąże się automatycznie z tym, że Pani przytyje. Jeżeli nie będzie Pani zbytnio podjadać w ramach palenia to najprawdopodobniej waga niewiele się zmieni. Jeżeli już będzie Pani szukała czegoś, co zastąpiłoby papierosa, to proponuję suszone owoce, słonecznik, pestki dyni lub orzechy, a nie słodycze.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn