Jak rzucić palenie przy nerwicy?

Witam serdecznie chcialbym rzucic palenie papierosow przy pomocy tabletek desmoxan lecz jestem chory na chorobe lesniewskiego crohna i nerwice lękową.I tu pojawia sie moje pytanie zazywam lek o nazwie pentasa 1g to taki proszek jest to mesalazyna o ile sie nie myle i biore escitalopram na nerwice czasem doraznie xanax ale bardzo rzadko.Czy moge zazywc desmoxan jesli biore te leki czyli mesalazyna escitalopram xanax

A czy próbował Pan zrywać z nałogiem bez pomocy farmakologii? Być może warto spróbować na początek bez dodatkowego włączania leków. Niezależnie od potencjalnych interakcji, pewną ilość leków już Pan przyjmuje i - jeśli nie będzie takiej wyraźnej potrzeby- nie warto jej zwiększać. Zachęcam także do poruszenia tego tematu ze swoim psychoterapeutą lub rozpoczęcia psychoterapii (jeśli jeszcze w niej Pan nie jest), która jest najlepszą metodą poradzenia sobie z emocjonalnymi i osobowościowymi źródłami nerwicy (leki mają wpływ głównie na jej objawy, a nie na przyczyny).

Gratuluje decyzji o pożegnaniu się z papierosami. Oczywiście bardzo trudno jest rozstać sie z nimi, ale nie należy rezygnować.

Zalecam jednak konsultacje z lekarzem w sprawie mozliwości zastosowania Desmoxanu, czy nie zaburza on działania przepisanych Panu leków i czy nie wystapia działania niepożądane. Terapia farmakologiczna w uzaleznieniach powinna się odbywać pod kontrola lekarza! Zwłaszcza przy stosowaniu innych środków.

Oczywiście najlepszą formą byłaby terapia i walka bez środkow wspierajacych, ale jako terapeuta uzależnień zdaję sobie sprawe jak trudnym w leczeniu jest uzaleznienie od papierosów i jak trudno jest przy zaburzeniach lekowych podjąć taką walkę

Proszę porozmawiać koniecznie z lekarzem o wsparciu farmakologicznym walki z nałogiem. Może psychoterapia wspomagajaca leczenie zarówno zaburzeń lekowych (nerwicy) jak i uzależnienia byłaby dobrym rozwiązaniem? Wsparcie psychoterapeuty może okazać się nieocenione.

Życzę sukcesu i wiele spokoju

Witam Pana
Kwestię zastosowania desmoxanu w połączeniu
z lekami, które Pan przyjmuje, należy skonsultować
z lekarzem prowadzącym.
W leczeniu nerwicy i rzucaniu palenia warto jednak wybrać
bardziej bezpieczne i skuteczne metody, czyli odpowiednio
dobraną psychoterapię.
Żeby skutecznie uwolnić się od nałogu palenia
potrzebna jest praca nad emocjami, umysłem,
psychiką i tym wszystkim co kojarzy się z paleniem
i sprawia, że człowiek sięga po papierosa
nie bacząc na ryzyka z tym związane.
Przy rzucaniu palenia doskonale sprawdza się
psychoterapia, która rozpoznaje źródła psychicznych
uwarunkowań związanych z nałogiem, wzmacnia
poczucie kontroli, uczy strategii lepszego radzenia sobie
ze stresem oraz pomaga wyeliminować niepożądane
objawy po rzuceniu palenia.
Poza tym będzie Pan mógł wyleczyć nerwicę, bowiem
farmakologia jest leczeniem objawowym - leki nie leczą
nerwicy i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Żaden z leków psychotropowych nie zwalcza
też przyczyny nerwicy.
Doraźnie, gdy choroba jest zaawansowana
i chory nie jest w stanie funkcjonować, konieczne
jest stosowanie środków farmakologicznych.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze
do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć nerwicę
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy nerwicy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób wyleczenia choroby.
Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam serdecznie,

Pisze Pan o uzależnieniu od nikotyny oraz nerwicy lękowej. Bierze Pan leki i zastanawia się, czy można je połączyć z innymi, które mają wpłynąć na rzucenie palenia. Ważną kwestią przy farmakoterapii (przyjmowaniu leków) jest łączenie jej z psychoterapią. Korzysta Pan z pomocy psychologa/psychoterapeuty? Warto byłoby, gdyby rozważył Pan taką opcję pomocy, ponieważ leki pozwalają lepiej funkcjonować, ale gdy przestaje się je przyjmować, mogą pojawiać się problemy. Natomiast podczas psychoterapii pracuje Pan nad problemami od strony czysto psychologicznej. Podczas rzucania nałogu, terapia również może być istotna (wtedy mógłby Pan spróbować poradzić sobie z tym bez dodatkowych tabletek).
Zapraszam na rozmowę indywidualną, abyśmy mogli wspólnie zastanowić się, jaka forma pomocy byłaby najlepsza.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA