Jak samemu poradzić sobie z nerwicą?

Jak walczyć z nerwica samemu w domu i gdzie iść po pomoc najlepiej bo moje wyniki są dobre byłam nawet u kardiologa to że że zdrowa ,mam takie dziwne napady płaczu zły chumor jestem bardziej nerwowa taka trochę przygnębiona nie mam checi do niczego nic mi się nie chce robić nawet na spacer iść bo się obawiam że coś się stanie proszę o pomoc

Witam. Samodzielne poradzenie sobie z nerwicą będzie bardzo trudne. Proszę przemyśleć, czy warto się z problemem borykać samodzielnie, czy raczej dać sobie pomóc? Skąd takie myśli żeby samotnie zmagać się z problemem? Uważam, że dobrze byłoby umówić się na wizytę do lekarza psychiatry, który postawi diagnozę, może w razie potrzeby zlecić farmakoterapię, która uciszy dokuczliwe objawy i wziąć od niego skierowanie na psychoterapię. Może ją Pani podjąć w ramach NFZ np. w Poradni Zdrowia Psychicznego (potrzebne jest skierowanie), gdzie trzeba zazwyczaj poczekać w kolejce na termin lub w prywatnym gabinecie. To już zależy od Pani wyboru i możliwości, ale warto o nich wiedzieć, poszukać psychoterapeuty i zadbać o siebie. W leczeniu nerwicy najlepsze efekty daje połączenie metod, a skoro doświadcza Pani obniżenia nastroju i spadku energii, a lęk utrudnia codzienne funkcjonowanie oraz kontakty z ludźmi, to myślę, że tym bardziej warto skorzystać z pomocy specjalistów. Pozdrawiam i życzę powodzenia i dobrych decyzji - Małgorzata Mróz, telefon kom. 661 033 392
e-mail m.mroz@psychoterapeuta-slask.pl