Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak samodzielnie założyć tutor gipsowy na nogę?

Jak samodzielnie założyć tutor gipsowy na nogę? Czy wystarczy warstwa waty opatrunkowej przytrzymana dzianym bandażem i na to jedna warstwa opaski gipsowej, czy tych warstw musi być więcej, aby skutecznie usztywnić uszkodzony staw (więzadło boczne piszczelowe)? Zmuszona jestem założyć gips samodzielnie, jako że w moim szpitalu lekarze nie chcą leczyć nawet złamań, a na prywatne leczenie mnie nie stać. Nie mogę stanąć na nogę, a kolejka u ortopedy zajęta do października.
ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Zdecydowanie nie powinna Pani samodzielnie zakładać usztywnienia gipsowego. Oprócz ilości warstw opatrunku ważne jest również m.in. odpowiednie ustawienie kończyny. Proszę skorzystać z porady specjalisty ortopedy. Istnieje prawdopodobieństwo, iż w opisanej sytuacji usztywnienie gipsowe nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy