Jak schudnąć 10-12 kg bez efektu jojo?

Witam! Nazywam się Paulina i mam 15 lat. Mam duży problem ze schudnięciem. Waże 76 kg przy wzroście 168 cm. Chciałabym schudnąć ok. 10-12 kg. Czy to możliwe? Nie wiem, jak mam schudnąć bez efektu jo-jo... Proszę, pomóżcie mi... idę właśnie do nowej szkoły i nie chcę, aby się ze mnie naśmiewali... Robię to też również dla siebie...
15 LAT ponad rok temu

Witam
Twoje BMI mieści się powyżej 97 centyla - niestety masz otyłość.
Swoją przygodę z odchudzaniem powinnaś rozpocząć od wizyty u lekarza, który sprawdzi, czy Twoje problemy z nadmierną masą ciała nie są związane z jakimiś zaburzeniami, na przykład hormonalnymi.

To co możesz zrobić "od zaraz" to:
- zwiększenie aktywności fizycznej,
- uregulowanie pory posiłków,
- wyeliminowanie z menu: słodyczy, fast foodów i innych niezdrowych przekąsek.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:

- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Skosultuj się z dietetykiem zajmującym się leczeniem otyłości u dzieci i młodzieży, który indywidualnie poprowadzi Twoją dietę i będzie monitrował Twoje postępy.
Wcześniejsza wizyta u lekarza jest konieczna.

Pozdrawiam i głowa do góry :)