Jak schudnąć 10-15 kilogramów w 1,5 miesiąca?

Mam 18 lat, przy wzroście 168, ważę 65 kilogramów. Od jakiegoś czasu próbuję schudnąć, ale moja waga stoi w miejscu. Proszę pomóżcie. Podajcie jakąś fajną dietę abym mogła schudnąć 10-15 kg w 1,5 miesiąc.
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Kiedy waga stoi w miejscu oznacza to, że Twój organizm broni się przed utratą kilogramów. Jeśli odchudzasz się stosując diety niskokaloryczne nie ma się co dziwić, że Twoja masa ciała nie zmniejsza się. Są to diety, które nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to magazynując tłuszcz. Tak więc mimo iż dostarczasz mało energii, szybko chudniesz i równie szybko powracasz do dawnej wagi, a nawet ją znacznie przekraczasz. Mija to się z celem i przede wszystkim jest niekorzystne dla Twojego zdrowia. Dodatkowo zmniejsza się Twoje tempo metabolizmu, co również wpływa na brak utraty zbędnych kilogramów. Dlatego w teraz Twoja waga stoi w miejscu.

Osoby z Twoją masą ciała nie powinny się odchudzać. Twoja waga jest prawidłowa i mieści się w zakresie BMI od 20 do 25 (dokładnie wynosi 23). Dodatkowo muszę zaznaczyć, że żadna dieta nie powinna doprowadzić to tego, żebyś w 1,5 miesiąca schudła 10-15 kg. Jest to nierealne i bardzo niezdrowe. U osób z nadwagą tempo utraty masy ciała to 0,5-1 kg na tydzień.

Pozdrawiam.