Jak schudnąć 10 kg, gdy nie można ćwiczyć? :(

Mam 172 cm wzrostu i ważę 64 kg, chcę zrzucić 10 kg, bo jestem sportowcem, zawsze przestrzegałam diety i mordowałam ograznim na trenigach i w saunie. Stosowałam przeważnie l-karnitynę. 6 miesiecy temu złapałam kontuzję i niestety przestałam ćwiczyć. Obecnie jestem po rekonstrukcji ACL-u i jak na razie ćwiczenia nie wchodzą w grę. Jak schudnac? :(

Witam!

Przede wszystkim musi Pani uważać na to, co je. Zrezygnować neleży ze wszelkiego radzaju dań smażonych, słonych przekąsek, słodyczy, dań, mięs i wędlin, które są tłuste (głównie wieprzowina), zapiekanek, masła, margaryny, słodzonych napojów gazowanych i soków owocowych.

Posiłków powinno być 5 w ciągu dnia - zawsze o stałych godzinach, a między nimi należy pić wyłącznie wodę niegazowaną (min. 2 l dziennie) i niczego nie podjadać. Dzienna dieta powinna się składać z 500 g warzyw, 100 g owoców, 500 ml produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu (do 1,5%), 150 g chudego mięsa lub ryb, ok. 4 plasterków chudej wędliny, 10  g tłuszczu (najlepiej oliwy z oliwek), ok. 4 kromek pieczywa, 30 g płatków śniadaniowych i 3 łyżek kaszy, makaronu lub ryżu. Te produkty powinny być rozłożone na 5 porcji. Są niskokaloryczne, więc nie powodują nadwyżki energetycznej, a częste posiłki poprawiają metabolizm, który w przypadku braku ruchu jest oczywiście upośledzony. Zachęcam do zaplanowania sobie takiej diety i rygorystycznego jej stosowania przez minimum 2 tygodnie - jeśli Pani schudnie 1-2 kg będzie to oznaczało, że działa bez wymogu zwiększonej aktywnosci fizycznej.

Pozdrawiam