Jak schudnąć 10 kg po ciąży?

Witam:)

Urodziłam dziecko i zostało mi 10 kg wiecej niż przed ciążą, i nie wiem, co zrobić, żeby to zrzucić! Proszę o pomoc, mam 183 cm wzrostu i waże 80 kg, chciałabym stracić minimum 10 kilo. Zamierzam zacząć chodzić na areobik, dodatkowo chcę zażywać suplement diety na odchudzanie, ale nie wiem jakie i czy to naprawde działa?! Chciałabym znowu wyglądać szczupło i dobrze się czuć. Co zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Pani BMI wynosi 23,8, co świadczy o prawidłowej masie ciała. Nadmierne kilogramy po ciąży powinna Pani stracić z czasem. Jeśli do tej pory prowadziła Pani zdrowy styl życia i miała dobre nawyki żywieniowe, nie powinna mieć Pani problemów z utartą zbędnych kilogramów.

Wszelkie formy aktywności fizycznej będą dobre na spalenie tkanki tłuszczowej. Proszę jednak nie nadwerężać kręgosłupa, który jest przeciążony po ciąży.

Jeśli chodzi o unikanie błędów żywieniowych, powinna się Pani zastosować do kilku zasad:
1. Posiłki należy spożywać regularnie, co 3-4 godziny. Powinniśmy jeść 5 małych objętościowo posiłków dziennie. Proszę jeść bez pośpiechu i nie przejadać się.
2. Należy dać o różnorodność posiłków i potraw:
    - 5 porcji produktów zbożowych,
    - 4 porcje warzyw,
    - 3 porcje owoców,
    - 2 porcje produktów mlecznych,
    - 2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju),
    - 1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, warzywa strączkowe).
3. Codziennie powinno się spożywać śniadania.
4. Ostatni posiłek powinien być jedzony na 2-3 h przed snem.
5. Należy ograniczyć spożycie soli (produkty typu instant, przekąski), cukrów prostych (słodyczy, słodkich napojów, słodkich bułek), tłuszczów pochodzenia zwierzęcego (tłuste sery, mięso czerwone - 2 razy na tydz.) oraz unikać produktów typu fast food oraz przetworzonych.
6. Powinno się zwiększyć spożycie warzyw i owoców (!). Warzywa należy jeść do każdego posiłku.
7. Należy zwiększyć spożycie ryb.
8. Powinno się unikać smażenia, można je zastąpić poprzez gotowanie, gotowanie na parze, duszenie czy pieczenie.
8. Należy zwiększyć ilość wypijanych płynów (około 2 l wody niegazowanej, niesmakowej dziennie) - jest to bardzo ważne!

Pozdrawiam.