Jak schudnąć 10 kg w 6 tygodni?

Mam 15 lat, w ciągu ostatnich 5 lat moja masa ciała dwukrotnie się zwiększyła. Obecnie ważę 66 kg przy wzroście 168 cm. Nie czuję się z tą wagą komfortowo, szczególnie, że przez tak szybkie przybieranie na wadze mam rozstępy na całych udach, na pupie, a nawet na dolnej części pleców. Nie wiem co zrobić, żeby zgubić kilka kilogramów, proszę o pomoc :) Monika
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Mogło się zdarzyć, iż podwoiłaś masę ciała, jednak niekoniecznie musiała to być tkanka tłuszczowa.
Pamiętaj, że w tym czasie urosłaś (zwiększył się Twój wzrost), co także spowodowało przyrost masy ciała (co nie jest jednoznaczne z większym otłuszczeniem).
Nadal się rozwijasz, stąd nie możesz stosować diety niskokalorycznej.
Co więcej, Twoja masa ciała mieści się w normie.
Nie odchudzaj się na własną rękę i bez wiedzy rodziców.
Piramidę Zdrowego Żywienia IŻŻ znajdziesz pod linkiem:

http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida dzieci

Pozdrawiam ciepło