Jak schudnąć 10 kg w dwa miesiące bez głodowania?

Mam prawie 18 lat, ważę 80 kg przy wzroście 159 cm. Chciałabym poprawić wygląd swojego ciała, a przede wszystkim samopoczucie. Na początek chciałabym, aby waga spadła 10 kg w ciągu dwóch miesięcy i abym nie musiała przy tym głodować. By posiłki były proste i szybkie do przyrządzania. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Witam,

Prawidłowy spadek masy ciała przy stosowaniu diety odchudzającej, ale jednocześnie zdrowej i racjonalnej wraz z regularną aktywnością fizyczną, powinien wynosić około 0,5-1 kg na tydzień. W tym wypadku przez 2 miesiące możesz zrzucić około 4-8 kg. Zbyt duży spadek masy ciała w tak krótkim czasie spowoduje zwolnienie tempa przemiany materii oraz efekt jo-jo. Dlatego warto jest chudnąć powoli, ale skuteczniej i na stałe.

Na początek warto jest się zastanowić, co robię źle i jak mogę to zmienić. W tym celu poczytaj na temat zdrowych nawyków żywieniowych, które znajdziesz tu: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia. Dodatkowo musisz pamiętać, że stosowanie diet redukcyjnych (diet cud), takich jak dieta 1000 kcal czy innych równie niskokalorycznych i niezróżnicowanych, jest niewłaściwe. Są to diety, które nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to, magazynując tłuszcz. Tak więc, mimo iż dostarczasz mało energii, szybko chudniesz i równie szybko powracasz do dawnej wagi, a nawet ją znacznie przekraczasz. Mija to się z celem i przede wszystkim jest niekorzystne dla Twojego zdrowia.

Aby dieta była skuteczna, należy ją połączyć z aktywnością fizyczną. Należy ćwiczyć minimum 30 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Pozdrawiam.