Jak schudnąć 14 kg?

Czy to prawda, że dziewczyny nie mają chłopaka w wieku 12 lat, bo są grube? Zauważyłam, że tylko chude mają chłopaków w tym wieku. Proszę o ocenę, czy jestem gruba. Mam 12 lat i ważę 54 kg, i mam 155 cmwzrostu. Jaką dietę bym mogła zastosować? Chciałabym być chuda, tak bym chciała ważyć 45 kg lub 47 kg. Tak bym chciała schudnąć 14-15 kg. Jak tego dokonać? Ile miesięcy to zajmie?

Witam!

Atrakcyjność w oczach innych osób w dużej mierze zależy od samoakceptacji. Jeśli będziesz kochała swoje ciało, z pewnością staniesz się o wiele atrakcyjniejsza dla płci przeciwnej.

Twoje BMI wynosi 22.5. Jest to obszar równo 90 centyla. Od takiej wartości rozpoznaje się lekką nadwagę. Tyciu zapobiegniesz, dzięki wyeliminowaniu ze swojego jadłospisu bomb kalorycznych i zwiększeniu aktywności fizycznej.

Wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostatecznej oceny Twojej masy ciała powinien dokonać lekarz w czasie wizyty kontrolnej.

Nie jestem w stanie dokładnie ocenić Twoich parametrów, m.in. z tego powodu, że jest to jedynie porada internetowa.
Na masę ciała wpływa także:
* budowa ciała,
* masa kośćca,
* zawartość wody,
* czy rozwój tkanki mięśniowej, która waży więcej, niż tkanka tłuszczowa (jeśli ćwiczysz może dojść do zwiększenia masy ciała, jest to jednak przyrost pozorny, związany z rozwojem mięśni)
także nie przejmuj się i udaj na kontrolę lekarską.

Pamiętaj, że jesteś jeszcze młoda i Twój organizm się rozwija, stąd wszelkie diety mogą niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu.
Stosuj je tylko i wyłącznie w porozumieniu z lekarzem, bądź dietetykiem. Koniecznie porozmawiaj o tym z rodzicami.