Jak schudnąć 15 cm z brzucha?

Witam. Chcę schudnąć. Mam 15 lat. Ważę jakieś 67 kg i mierzę 1,66 m. Jestem gruba, mam jakieś 95 cm w brzuchu. Chciałabym schudnąć jak najszybciej. Lubię słodycze, nawet jak nie chcę, to i tak po nie sięgnę. Mam pas Viobraction i ostatnio zaczełam go używać. Chciałabym schudnąć z ud, łydek, brzucha, żołądka, rąk, no i z podbródka. Może mi Pani/Pan pomóc? Jaką dietę stosować i ćwiczenia? A ćwiczenia jakieś lekkie lub coś, bo nie jestem typem sportowca. Pomocy! Ile by trwała moja dieta, abym mogła schudnąć tak z 15 cm z brzucha?

Witam!

Twoje BMI wynosi 24,3. Oznacza to, że masz prawidłową wagę ciała, jednak zbliżasz się do nadwagi. Powinnaś zatem zrzucić parę kilogramów dla własnego zdrowia. Unikaj jednak restrykcyjnych diet odchudzających, które mogą spowodować niedobory w Twoim organizmie i m.in. zahamować wzrost czy zaburzyć gospodarkę hormonalną.

Powinnaś zacząć zwracać uwagę na swój styl odżywiania.
Codziennie powinnaś spożywać:
- 5 porcji produktów zbożowych,
- 4 porcje warzyw,
- 3 porcje owoców,
- 2 porcje produktów mlecznych,
- 2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju),
- 1 porcję mięsa lub jego zamienników (ryby, warzywa strączkowe).
Pamiętaj, aby posiłki były smaczne, urozmaicone i jedzone w małych porcjach, co 3-4 godziny. Powinnaś jeść 4-5 małych posiłków w ciągu dnia.

Unikaj też produktów typu fast food, słodyczy, słodkich i gazowanych napojów. Zamiast słodyczy proponuję owoce, baton z ziarnami, galaretkę z owocami, serek z wkrojonymi owocami, suszone owoce (nie częściej jednak niż raz na dzień).

Podstawą w Twoim codziennym dniu powinna być aktywność fizyczna! W Twoim wieku szybko rośniesz, dlatego musisz zapewnić swojemu organizmowi codzienną dawkę sportu, żeby w wieku późniejszym nie nabawić się m.in. osteoporozy czy licznych złamań kości. Codzienne 30 minut ćwiczeń wystarczy. Jeśli chodzi o rodzaj, mogą to być każde ćwiczenia, na jakie masz ochotę. Ważne, żeby były różnorodne, dzięki czemu Ci się nie znudzą. Dzięki takim ćwiczeniom jak jazda na rowerze, taniec czy pływanie Twoje ciało zacznie spalać tkankę tłuszczową równomiernie. Możesz też wykonywać ćwiczenia na odrębne partie ciała.

W ciągu tygodnia optymalna utrata masy ciała wynosi od 0,5 do 1 kg. Dzięki temu ubytek wagi jest trwały i bezpieczny.

Powodzenia!