Jak schudnąć 15 kg do wakacji?

Hej! Mam 16 lat, mam 168 cm wzrostu i ważę około 87 kg. Mam mały problem, większość tego, co przytyję idzie mi w uda, więc one są moim największym problemem, no i oczywiście brzuch. Jest mały haczyk, nie lubię pić wody, nie smakuje mi, piję herbatę, ale zazwyczaj nie więcej niż 1 litr. Nie przepadam też za niektórym warzywami i mięsami, po prosu nie idzie mnie do nich nakłonić, no i oczywiście nie piję kawy. Chce schudnąć z 15-20 kg do lipca, chcę pięknie wyglądać. Mam dość już bycia grubą. Moje ciotki są grube i jak patrzę na nie i myślę, jak one mogły się doprowadzić do takiego stanu, od razu chcę schudnąć. Od grudnia przytyłam jakieś 3-5 kg. Jestem przerażona, nie chcę tyć, chcę schudnąć. Przez 2 tygodnie chodziłam na siłownię, ćwiczyłam trochę, no ale nie wiem, jakie ćwiczenia wykonywać. Nie umiem dobrać siebie diety, bo wszystkie jakie patrzę na internecie mi nie odpowiadają, a mianowicie trzeba pić kawę albo jeść szpinak, a ja nie jem po prostu tego;(. Jest mi z tym strasznie źle, jak widzę chude dziewczyny, ale cóż, przytyłam na własne życzenie, a teraz nie mogę schudnąć.

Witam!
Jesteś w okresie dojrzewania i Twoje ciało/sylwetka się zmienia. Jeżeli w ciągu miesiąca przytyłaś 5 kg, zgłoś się proszę do lekarza lub we własnym zakresie zrób badania krwi, a dokładniej poziom hormonów tarczycy TSH, T3 i T4. Być może cierpisz na niedoczynność tarczycy, która objawia się miedzy innymi tyciem, stałym uczuciem zimna i zmęczenia. Jeżeli chodzi o odchudzanie. Nie ma diety cud! Na początku przede wszystkim musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe. Zacznij jeść 5 posiłków dziennie o małej objętości. Śniadanie jest bardzo ważne i należy go zjeść w ciągu 30 minut od wstania z łóżka. Najlepiej aby to był duży jogurt naturalny z 3 - 5 łyżkami musli. Na 2 śniadanie zjedz serek wiejski, 1 banana lub 2 mandarynki. W domu na obiad zjadaj gotowaną lub pieczoną w piekarniku pierś z kurczaka, pół torebki kaszy gryczanej lub ryżu oraz surówkę (bez majonezu i śmietany) około 200g (można kupić na wagę). Popij to zieloną herbatą. Na podwieczorek zjedz 2 krążki pieczywa ryżowego posmarowanego dżemem lub powidłami lub ugotuj sobie kisiel z kawałkami jabłka. Na kolację zjedz (2 godziny przed snem) 2 kromki pieczywa żytniego posmarowane cienko masłem, 4 plasterki wędliny (szynki) lub 2 plasterki sera żółtego. Przed snem wypijaj 350 ml herbaty pu erh. W ciągu tygodnia powinnaś tracić około 1-1,5 kg. Co spowoduje brak efektu jojo. Powodzenia!
Dietetyk Aneta Kościołek