Jak schudnąć 15kg po porodzie

mam 22lata i po porodzie zostalo mi 15kg próbowałam już róznych tabletek diet itp.ale nic nie schudłam co mam zrobić żeby wrócić do wagi z przed porodu????
22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Odchudzanie jest trudne, ale oparte na prostych zasadach.

Zdrową dietą może Pani zredukować masę ciała o 15kg w ciągu około 4 miesięcy.

Należy w tym celu:

- spożywać 5 regularnych posiłków o stałych porach (ścisłe zachowanie odstępów trzygodzinnych między posiłkami pomoże zwiększyć metabolizm)
- nie podjadać między posiłkami
- zrezygnować ze słodyczy, słonych przekąsek, jedzenia typu fast food, dań gotowych
- nie smażyć - gotować, dusić lub piec bez tłuszczu
- ćwiczyć codziennie (najlepsze jest bieganie - nie musi być długie, można zacząć od 15 minut dziennie i powoli zwiększać)

Ponadto, powinna Pani jeść:

- warzywa do każdego posiłku
- chude mięsa i wędliny (kurczak, indyk)
- chude ryby (mintaj, dorsz)
- pić około 2 litrów wody niegazowanej dziennie
- jeść 1 owoc dziennie (około 100g)
- spożywać produkty nabiałowe - chude sery twarogowe, jogurty naturalne i kefiry 0%

Jeśli nie cierpi Pani na zaparcia to pieczywo jasne warto zamienić na ciemne.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Pani zachować zdrowie i zdredukować masę ciała.

Pozdrawiam serdecznie