Jak schudnąć 17-12kg?

Witam! Mam na imię Roberta, mam 18 lat ważę 67kg przy wzroście 166cm. Chodzę kilka razy w tygodniu na siłownię. Ćwiczę w domu. Jak mogę schudnąć tak do 50-55kg? Jakie są właściwe ćwiczenia? Ile godzin muszę ćwiczyć by był efekt? I przez jaki czas mam ćwiczyć do wymarzonej wagi?   Proszę o pomoc. Dziękuję bardzo.

Witam,

Masz prawidłową masę ciała (BMI równe 24,36, przy normie 18,5-25).
Nie musisz się więc odchudzać.
Doboru ćwiczeń możesz dokonać po lekturze artykułu:
http://abczdrowie.pl/trening-ukierunkowany
Gorąco polecam zajęcia fat-burner, ukierunkowane na spalanie tkanki tłuszczowej.
Minimum aktywności fizycznej to 30-40 minut dziennie.
Dodatkowo na zajęcia aerobiku możesz uczęszczać 2-3 razy w tygodniu.
Każda godzina zajęć wiąże się ze spaleniem ok. 500 kcal.
Aby spalić 1 kg tk. tłuszczowej musisz ćwiczyć przez ok. 14 godzin.
Przy zajęciach w ilości 3 godz. tygodniowo redukcja masy ciała o 1 kg zajmie Ci ok. 4,5 tygodnia.
Unikaj także żywności typu fast-food, słodyczy, produktów smażonych, kolorowych, dosładzanych napojów, alkoholu.
Optymalna ilość posiłków, to 5 dziennie, co ok. 3 godziny.

Pozdrawiam