Jak schudnąć 20 - 35 kg w krótkim czasie?

Witam! Mam 16 lat. Od urodzenia borykam się z nadwagą. Próbowałam już tysiąca diet, ale zawsze skutki diet powracały z efektem Jo-Jo. Przy wzroście 173 ważę100 kg. Proszę powiedzcie mi jak mogę szybko i skutecznie schudnąć! Chcę zacząć nowe lepsze życie, ale brak mi pewności siebie i silnej woli. Proszę pomóżcie !!
16 LAT ponad rok temu

Witam,

W ciągu 4 miesięcy osiągnięcie wagi zmniejszonej o 20-35 kg jest raczej niemożliwe, a jeśli nawet to z pewnością nie zdrowe. Nie mówiąc już o tym, że będzie tutaj gwarantowany efekt jojo. Analizując odżywianie się osób z nadwagą, można zauważyć, iż większość z nich spożywa znacznie mniej kalorii niż wynosi ich zapotrzebowanie, głównie jest to spowodowane stosowaniem tzw. diet cud oraz nieregularnym odżywianiem. Tak więc przyczyną nadwagi nie jest nadmiar spożywanej energii, ale brak właściwych nawyków żywieniowych.

Jeśli chodzi o dietę, powinnaś ograniczyć tuczące przekąski, po które młodzież sięga zbyt często. Przede wszystkim unikaj tłustych mięs, serów, produktów typu fast-food, słonych i tłustych przekąsek, słodyczy oraz słodkich, gazowanych napoi. Dostarczają one nadmiernej ilości kalorii, bez jakiejkolwiek wartości odżywczej.
Powinnaś również skontrolować ilości, które spożywasz. Nie bezpodstawnie mówi się-jedz często a mało. Powinniśmy spożywać 4-5 małych objętościowo posiłków, co 3-4 godziny. Jedz tak aby czuć lekki niedosyt, nie przejadaj się. Jedz powoli, a zjesz mniej, bowiem sygnał sytości dociera do mózgu po 20 minutach od rozpoczęcia posiłku.
Powinnaś także jeść odpowiednie ilości różnych grup produktów. Codziennie należy dostarczać swojemu organizmowi:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych

Więcej wskazówek znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Polecam również ćwiczenia znajdujące się na portalu www.abccwiczenia.pl. Są proste i łatwe do wykonania w domu, a dzięki nim spalisz więcej tkanki tłuszczowej. Codziennie ćwicz około 30 minut. Biegaj, ćwicz na w-fie, pływaj. Warto też wsiąść na rower czy też rolki, które wspaniale wymodelują Twoje ciało i pomogą spalić zbędne kilogramy.

Pamiętaj, że odchudzanie zaczyna się w głowie, co oznacza, że powinnaś zastanowić się po co to robisz i czy tego chcesz. Drugim etapem jest analiza swojego dotychczasowego sposobu żywienia- czy jesz wtedy, gdy masz zły humor, coś Cię trapi, czy robisz to bez przerwy- i zmiana tych zachowań. Odchudzanie nie zawsze przychodzi łatwo, ale jeśli dzięki temu poczujesz się lepiej powinnaś dążyć do celu mimo przeciwności (zachcianek). Prawidłowy spadek masy ciała to 0,5 do 1 kg w ciągu tygodnia i dzięki temu pozostanie trwały.

Pozdrawiam.