Jak schudnąć 20 kg w 5 miesięcy? Jaki jadłospis?

Mam 23 lata i ważę 79 kg, chciałabym wrócić do mojej starej wagi, ale nie wiem jak zacząć odchudzanie, jakie produkty powinnam spożywać? Ile razy dziennie powinnam jeść? Proszę o pomoc.
23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Nie napisałaś ile wynosi Twój wzrost, nie jesteśmy zatem w stanie ocenić czy rzeczywiście Twoja waga jest zbyt wysoka.

Myśląc o odchudzaniu:
1. Jedz 4-5 posiłków dziennie, w równych odstępach czasu, co 3-4 godziny
2. Posiłki powinny być małe objętościowo i spożywane powoli
3. Unikaj pieczywa białego- zastąp je pełnoziarnistym
4. Pij herbatę i kawę bez cukru
5. Unikaj, tzw. bomb kalorycznych- produktów typu fast-food, gazowanych napoi, słodyczy, chipsów, tłustych przekąsek, ciastek i gotowych dań.
6. Pij, co najmniej 1,5 l niegazowanej wody dziennie
9. Jeśli nie możesz obejść się bez przekąsek, wybieraj zdrowe. Więcej znajdziesz o nich w artykule http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski.

Równie ważna jest codzienna aktywność fizyczna- ćwicz na lekcjach w-fu, a także poza szkołą. Ogranicz wolny czas spędzany przed komputerem czy telewizorem na korzyść sportu. Proponuję zacząć od dziś, ćwicz razem z nami! www.abccwiczenia.pl