Jak schudnąć 20 kilogramów po ciąży?

Dzień dobry. Mam 26 lat. Mój wzrost to 161 cm przy wadze 85kg. Chciałabym schudnąć minimum 20 kg. Od dwóch tygodni ćwiczę 4 razy w tygodniu po 30 minut z programem na DVD. Na sniadanie jem płatki z pełnego ziarna z mlekiem. Potem na drugie śniadanie dwie kanapki z ciemnego pieczywa i z szynka. Czasem dodaje ser żółty. Na obiad jadam głównie kurczaka pieczonego lub grillowanego. Nie zawsze ale jak już jem podwieczorek to wybieram owoc. Na kolacje zazwyczaj zjadłam 3 kromki chleba ciemnego z szynka i serem. Herbatę slodze miodem, pije wodę mineralną. Chciałabym wiedzieć czy mam szansę żeby schudnąć. Dwa lata temu urodzilam dziecko.

Witam serdecznie,
oczwiście, że ma pani szanse schudnąć. Zaczęła Pani bardzo dobrze, ponieważ połazcenie ćwiczeń i odpowiedniej diety to najlepsze rozwiązanie w walce z nadmiernymi kilogramami. Jednak w Pani diecie widzę błędy. Do obiad oprócz mięsa proszę zjadać złożone węglowodany np. grube kasze, ciemny ryż a także sporą porcję warzyw. Na podwieczorek proszę już nie jadać owoców ponieważ mają one sporą ilość cukrów. Owoce zalecam jeśc w pierwszej połowie dnia. Na kolację ograniczamy już węglowodany a u Pani są 3 kanapki. Tak to w skrócie wygląda. Proszę do tego pić około 2l czystj wody w ciągu dnia. Nie wiem jakie są porcje posiłków więc nic więcej nie mogę napisać na temat Pani odchudzania.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk