Jak schudnąć 25 kg?

Jestem 13-stolatką , waże 85 kg przy wzroście 175 cm i chcę schudnąć przynajmniej 25 kg. Nie muszę schudnąć  od razu w miesiąć ale systematycznie. Jem musli , dużo produktów mlecznych , pieczywo lekkie , ciemne i jasne. Piję zieloną i czerwoną herbate , a z czarnej całkiem zrezygnowałam.Staram się unikać napojów gazowanych i słodyczy. Z ćwiczeniami jest troszkę gorzej.Mam grube uda i oponkę na brzuchu. Co mam zrobić by to zniknęło ?
ponad rok temu

Witam,
Przy takiej "nadprogramowej" ilości kilogramów, myślę, że odchudzanie powinnaś zacząć od konsultacji z lekarzem i wykonania kilku niezbędnych badań, które pomogą ustalić przyczynę Twojego problemu.
Przed Tobą sporo kilogramów do 'zrzucenia', stąd myślę, że powinnaś skonsultować się z dietetykiem zajmującym się odchudzaniem dzieci i młodzieży.
Nieprawidłowo prowadzona dieta redukcyjna może odbić się na Twoim zdrowiu.
Jesteś młodą kobietką, Twój organizm się rozwija, a nieprawidłowo zbilansowana dieta odchudzająca może prowadzić do zaburzeń np. miesiączkowania.

Ćwiczenia możesz wykonywać jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych.

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Osoby otyłe, lub osoby, skarżące się na efekt jo-jo, mające problem z utrzymaniem masy ciała, powinny wydłużyć czas treningów do 60-90 minut. Wysiłek powinien charakteryzować umiarkowana intensywność. Tkanka tłuszczowa zaczyna być spalana po okresie około 30 minut od rozpoczęcia aktywności.

Najlepsze będą ćwiczenia angażujące mięśnie w rejonie pośladków i ud. Dobre efekty może przynieść:
- odwodzenie bioder w pozycji stojącej (do ćwiczenia można wykorzystać także specjalne gumy rozciągające, które wymagają włożenia w ćwiczenie większej siły)
- różnego rodzaju wykroki (można wykonywać ze sztangą, z hantlami lub bez)
-odwodzenie biodra w leżeniu bokiem
-odwodzenie uda w bok w klęku podpartym na podłodze
-prostowanie biodra w pozycji stojącej
-prostowanie biodra w klęku podpartym
-prostowanie biodra w leżeniu przodem
-unoszenie miednicy w leżeniu tyłem, czy
-unoszenie miednicy ze stopami ułożonymi na ławeczce.

Myślę, że z dietą powinnaś się wstrzymać do konsultacji lekarskiej.
Oczywiście bez wahania możesz zrezygnować z produktów takich jak: tłuste balerony, parówki, salami, boczek, mięso ze skórą, tłuste sery, cukier, miód, dżemy, ciasta, ciastka, czekolady i inne łakocie.
W diecie odchudzającej nie ma miejsca także na fast-foody.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Korzystne będzie picie wody niegazowanej, herbaty zielonej, czerwonej, czarnej (bez cukru).
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Jest czas wakacji, poruszaj się więcej i nie zapomnij o konsultacji lekarskiej. Fizjologiczna utrata masy ciała to ok. 0,5-1kg tygodniowo (miesięcznie do 4kg), stąd proces chudnięcia w Twoim przypadku, może być procesem długotrwałym.

Pozdrawiam