Kobieta , 20 lat Mam 20lat, 168cm i ważę 89kg jestem kobietą. Mam rocznego Synka którego karmie piersią, położna powiedziała że karmiąc szybko zgubie zbędne kilogramy po ciąży i wrócę do wagi przed nią. Przed ciąża warzyłam 58kg przez pierwsze 6 miesięcy przybrałam 12kg ale już po porodzie ważyłam 115kg.Fakt zrzuciłam 16kg przez 8miesiecy ale waga się zatrzymała na 89kg. Podczas karmienia nie mogę stosować drastycznych diet ale i tak mi wcześniej nie pomagały, chodząc na siłownie 2razy w tygodniu i praktycznie się głodząc oraz 2razy w miesiącu chodziłam na siłownie na 30 minut wtedy udało mi się przez 4miesiące schudnąć z wagi 85kg do 58kg ale rok później zaszłam w ciążę. Teraz nie mam czasu na to wszystko i nie mogę się głodzić, moje dziecko jest bardzo aktywne tak że praktycznie nie mam na nic czasu śpi w nocy i godzinę w dzień... Jak mogę z powrotem wrócić do swojej wagi z przed ciąży bo z tą czuje się okropnie jak słonica także to wpływa źle na moje małżeństwo bo przez swój wygląd nie mam już ochoty na sex, pieszczoty, najchętniej zamknęła bym się  w domy wyrzuciłam lustra i nie pokazywała się  ludziom, rodzinie na oczy. Przeważnie jem o godzinie około 11:00 dwie kanapki z wędliną a na obiad łyżkę ziemniaków z 3łyzkami surówki i małym kotletem.. Proszę pomóżcie...
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr Katarzyna Mazowska 73
Mgr Katarzyna Mazowska Dietetyk, Warszawa 73 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam,

Czy konsultowała się Pani w tej sprawie z lekarzem?
Być może problem z masą ciała to nie jedynie problem związany z ciążą, lecz może ma on podłoże chorobowe?

Warto wykonać badania kontrolne.
Czy jedyne produkty, jakie Pani zjada to te, wymienione w ostatnim zdaniu, czy też jest to ich część?
Być może podjada Pani między posiłkami, lub zjadane porcje są zbyt duże?
Istotne są dodatki takie jak: śmietana, masło, oleje, zasmażki etc.
Możliwe, że wypija Pani sporo słodzonych napojów (herbata, kawa, soki).
Innych przyczyn związanych z zastojem masy ciała może Pani poszukać w artykule:

http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe
http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy
Proszę to przeanalizować pod swoim kątem.

Informacje odnośnie odchudzania po ciąży znajdzie Pani w serwisie www.abcodchudzanie.pl, na stronie głównej, niemniej odradzałabym podejmowanie diety w czasie karmienia.

Warto również włączyć wysiłek fizyczny do planu dnia. Mogą to być spacery z dzieckiem, zajęcia aerobiku (o ile znajdzie Pani kogoś, do opieki nad dzieckiem), wypad na basen.
Lekkie ćwiczenia, które może Pani wykonywać w ciągu dnia, dostępne są na www.abccwiczenia.pl
(są one przeznaczone dla osób zdrowych).

Pozdrawiam 

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Połóg – Połóg trwa z reguły około sześciu tygodni. To okres nabierania sił i cofania się zmian, jakie zaszły w organizmie kobiety w czasie ciąży i porodu. Dolegliwości po porodzie związane są między innymi z nacięciem krocza, które zaczyna się w tym czasie goić.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach