Jak schudnąć 30 kg w wieku 18 lat?

Mam 18 l. Na dzień dzisiejszy ważę 100kg i 163cm. Od wielu lat w każdy dzień mówię sobie: od jutra zacznę dietę i co okazuje się że nie mam motywacji i nie zaczęłam nigdy żadnej diety. Przez ostatnie dwa lata mieszkałam w internacie i oczywiście przytyłam. Nie umiem poradzić sobie z żadna dietą. Nie przyjmuję żadnych leków. Jako dziecko chyba to było w wieku 7 lat jeździłam z mama do jakiś poradni ale na dwóch wizytach się wszystko zakończyło. I niestety problem dalej jest ;(. pomóżcie proszę
ponad rok temu

Witam,

Dieta nie musi być drastycznym ograniczaniem jedzenia. Można ustalić taką dietę, aby była smaczna, pełnowartościowa i nie powodowała uczucia głodu.

Przede wszystkim powinna Pani zacząć dietę od wartości 1500kcal. Na niej będzie Pani chudła około 1-2kg tygodniowo, jeśli do tego zacznie Pani się ruszać. Kiedy masa ciała się zatrzyma (co jest zupełnie naturalnym procesem) dietę należy zmienić na 1200kcal, a później na 1000kcal, co jest dolną granicą kaloryczności diety.

Utrata 30kg jest możliwa, tylko wymaga czasu i cierpliwości.

Powinna Pani przede wszystkim się dużo ruszać. Wskazówki dotyczące diety 1500kcal oraz zdrowego odżywiania znajdzie Pani na naszej stronie.

Pozdrawiam