Jak schudnąć 40 kg po porodzie?

Mam 38 lat i po porodzie zostało mi około 40 kilogramów. Mierzę 165 cm i ważę 105 kg. Jak mam się pozbyć zbędnych kilogramów?
38 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani,

Informacje, które Pani podała są niewystarczające.
Proszę o określenie ile czasu minęło od porodu, czy rodziła Pani siłami natury oraz czy karmi Pani piersią.
Powinna mieć Pani na uwadze, iż odradza się stosowania diet odchudzających w czasie laktacji.
Będę również wdzięczna za zapoznanie się z odpowiedziami na pytania użytkowniczek w serwisie www.abcodchudzanie.pl gdzie podobne pytanie padało już wielokrotnie.

Najlepiej, jeśli odchudzanie będzie przebiegało pod okiem dietetyka (zwiększy się Pani motywacja, a zmniejszy ryzyko niedoborów pokarmowych).

Pozdrawiam