Jak schudnąć 4kg oraz zgubić lekki brzuszek?

Witam, Mam 15 lat, mam 172cm wzrostu i ważę 59 kg i jestem dziewczyną. Wiem, że i tak mam lekką niedowagę, gdyż powinnam ważyć bynajmniej 64kg. Lecz źle się czuję z moją wagą. Chciałabym ważyć 55kg i mieć płaski brzuszek. Jestem osobą bardzo aktywną, gdyż w wolnym czasie jeżdżę na rolkach, gram w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i oczywiście lubię chodzić na spacery. Żadnego z wymienionych sportów prócz piłki nożnej nie uprawiam regularnie, lecz gdy mam czas i chęci lub po prostu na lekcjach w-f. Mięśnie brzucha mam wyrobione i twarde. Mam zamiar zacząć robić a6w lub brzuszki, lecz nie wiem po czym efekty będą lepsze. Przeważnie jadam płatki śniadaniowe z mlekiem, kaszki bobovita na mleku, domowe obiadki (zupy, mięso z ziemniakami itp.), jogurty. Moje posiłki są nieregularne, często nie zjadam śniadania, a prawie nigdy kolacji. Obiady jem codziennie i czasami coś przekąszę jak wrócę z szkoły. Proszę o poradę także w sprawach posiłków czego więcej jeść, co ograniczyć lub wcale nie spożywać.

Witam,

Jak sama stwierdziłaś przy obecnej masie ciała nie powinnaś się odchudzać.
Informacje odnośnie prawidłowego odżywiania w wieku szkolnym możesz znaleźć pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Piramida Zdrowego Żywienia obrazuje rodzaj i ilość porcji produktów, które powinny być spożyte każdego dnia.
Zadbaj o różnorodność spożywanych pokarmów.
Optymalnie jest zjadać 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.

Pozdrawiam