Jak schudnąć 5-10 kg?

Mam 14 lat, 168 wzrostu i ważę 64 kg.Wszyscy w sumie uważają, że wyglądam szczupło, ale po prostu wolałabym się czuć lepiej w swoim ciele. Trenuję kolarstwo górskie, ale kilka miesięcy temu miałam kontuzję, po której nie mogłam jeździć ok. 2 miesięcy, jak nie dłużej. Teraz jest okres roztrenowania i coraz rzadziej odbywają się treningi... Na rowerze jeżdżę zaledwie 2-3 razy w tygodniu, czasem rzadziej, bo w ciągu tygodnia nie ma szans, cały czas się uczę. Do tego te nie regularne posiłki. Jadam różnie, jak zrobię się głodna. Staram się pilnować i jadać 1000 kcal. dziennie, ale po tygodniu już zapominam z liczeniem... Mam prośbę o pomoc... Jak pozbyć się tych kilogramów?

Witam!

W Twoim przypadku korzystne byłoby włączenie w dni, w czasie których nie trenujesz, lekkich ćwiczeń, które pomogą ukształtować ładną sylwetkę. Dobrze, gdybyś codziennie (można zrobić np. 1 dzień przerwy) znalazła ok. 30 minut na ćwiczenia.

To, co możesz zrobić, to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Zastosowanie może mieć także:
• wyeliminowanie nadmiernej ilości tłuszczu w diecie (na rynku istnieje wiele margaryn tupu light, które często mają nawet 3 razy mniej kalorii niż masło),
• spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (wydłużają uczucie sytości),
• włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców,
• ograniczenie dodawanego cukru,
• ograniczenie ilości wypijanych napojów kolorowych, zjadanych słodyczy etc.,
• zamiana tłustych mięs na chude (szynkę z piesi kurczaka, szynkę gotowaną etc.).
• włączenie do jadłospisu ryb.

Pozdrawiam ciepło