Jak schudnąć 6 kg bez efektu jo-jo?

Chciałabym schudnąć z 70 kg do minimum 64 kg (mam 18 lati 170 cm wzrostu ) . Nie wiem jaką mam wybrać diete , jak ulożyć swój plan dnia jeśli chodzi o jakieś ćwiczenia .Odłożyłam wszelkie słodycze , czekolade , żelki , wsztsko co jest wysoko kaloryczne. Bardzo bym prosiła o pomoc . Jaką mam dietę stosowac ,w jakich ilościach mam jeść ( z tego co słyszałam to mało ale wiele razy dziennie ) , jakie ćwiczenia robić ?

Szanowna Pani,

w pierwszej kolejności chciałabym Panią zapewnić, że aktualna ilość kilogramów nie oznacza, że ma Pani nadwagę. Przeciwnie- jest ona całkowicie prawidłowa. Zamiast koncentrować się na numerku na wadze, polecam dobranie przyjemnej dla Pani, możliwej do regularnego stosowania aktywności fizycznej- może basen, aerobik lub inna forma angażująca wiele partii mięśni- i obserwacji obwodów ciała a co za tym idzie, zmian w sylwetce.
W sprawie żywienia- ważne są dobre, codzienne nawyki. Odradzam modne, krótkotrwałe diety odchudzające.
W kwestii rozmieszczenia: należy zjadac pierwszy posiłek w ciągu godziny po obudzeniu, kolejne w odstępach 3-4 godzin, ostatni na 2-3 godziny przed snem.
Posiłki główne, większe, powinny się składać z połaczenia: produktów zbożowych- źródła paliwa (pieczywo pełnoziarniste, kasze, ryż brązowy itd.), białka pełnowartościowego (nabiał, jaja, ryby, chude mięsa) i solidnej porcji warzyw. Pomiędzy nimi warto wprowadzić posiłki mniejsze, uwzględniające nabiał, owoce.
Proszę też pamiętać o regularnym pijaniu wody (w Pani przypadku ok. 1,4 l wody w dni bez ćwiczeń), unikaniu powodujących obrzęki i wzrost masy ciała artykułów słonych i kawy.

Witam, odstawienie z diety słodyczy może nie wystarczyć do zrzucenia 6 kg. Polecam jeść regularnie 5 razy dziennie (często i mało), pić dużo płynów (1,5-2 l), a ćwiczyć wtedy kiedy ma się do tego największą ochotę. Wzbogacić dietę w warzywa i owoce, produkty zbożowe pełnoziarniste, produkty mleczne o niższej zawartości tłuszczu, proszę nie zapominać o mięsie i rybach- lepiej zrezygnować ze smażenia na rzecz gotowania i pieczenia.