Jak schudnąć 8 kg?

Hej, Mam 14 lat. Ważę 58 kg. Mój wzrost to 158 cm. Chciałabym schudnąć 8 kilo. Jak to zrobić? Jaką dietę mam użyć? Prosze pomóżcie mi schudnąć! Z góry dziękuję za pomoc :]
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Według siatek centylowych Twoja masa ciała świadczy o lekkiej nadwadze. Dlatego powinnaś zacząć dbać o swój codzienny jadłospis i aktywnie uprawiać sport. Pamiętaj, że jesteś w wieku dojrzewania i stosowanie popularnych diet odchudzających będzie błędem. Dodatkowo utrata 8 kg jest zbyt duża. Nie możesz drastycznie ograniczyć podaży energii, ponieważ jest mu ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Powinnaś zwrócić uwagę na to, co i w jakich ilościach spożywasz.

Na początek możesz zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacząć się do nich stosować. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach - http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety. Przykładowe ćwiczenia i informacje dotyczące aktywności fizycznej znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam