Jak schudnąć 8 kg w 6 miesięcy?

Mam na imie Klaudia i jestem 15-latką. Ważę 58 kg i mam 160 cm. W lato bardzo chciałabym pokazać się w bikini. Niestety, ostatnie moje wakacje były popsute, ponieważ bałam się pokazać na plaży w bikini z powodu mojego brzucha. Nie mam zbyt dużego biustu i okropnie to wygląda, gdy mój brzuch wydaje się większy niż on. Niektórzy się z mnie śmieją i nazywają grubą beczką itp.Jest mi wtedy głupio. Ograniczyłam już spożywanie słodyczy oraz dużej ilości pożywienia. Ćwiczę brzuszki, rowerek itp. Niestety, nie widzę zbyt dużych poprawy. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Nie powinnaś przejmować się tymi, którzy się z Ciebie śmieją. To dziecinne i niepoważne. Każdy ma jakieś problemu, tylko u niektórych są one bardziej widoczne. Najważniejsze, abyś dobrze się czuła w swojej skórze, akceptowała siebie i wiedziała, że chudniesz nie dla innych, ale dla siebie i swojego zdrowia!

Nie wiem, jakie są Twoje nawyki żywieniowe, ale dam Ci kilka wskazówek.

Spożywaj 4-5 małych objętościowo posiłków w równych odstępach czasu, co 3-4 godziny. Dzięki temu unikniesz „wilczego” głodu. Kolację jedz na 3 godziny przed snem (nie później). Nie przejadaj się i jedz powoli, dzięki temu szybciej się najesz.

Unikaj słodyczy. Ustal 1 dzień, w którym możesz zjeść coś słodkiego, ale nie przesadzaj z ilością. Zastąp słodkie przekąski owocem (świeżym lub suszonym), batonem mueseli (najlepiej własnej roboty), galaretką z owocami lub jogurtem naturalnym z wkrojonymi owocami.

Unikaj też produktów typu fast food. Spożywaj je najwyżej raz na 2 miesiące, w bardzo niewielkich ilościach. Chipsy możesz robić sama! (W piekarniku nagrzanym do 80 stopni piecz przez 2 godziny plasterki marchewki lub inne warzywo czy owoc)

Jedz jak najwięcej warzyw. Dodawaj je do każdego posiłku. Najlepsze będą świeże, ale w innej postaci też są zdrowe. Ryby spożywaj minimum 2 razy w tygodniu (także tłuste), piecz je, gotuj na parze i unikaj smażenia. Spożywaj chude produkty mleczne i chude mięso (drób). Pij naturalne jogurty, kefiry i maślanki na drugie śniadanie. W każdym posiłku powinien znajdować się produkt węglowodanowy złożony. Będą to produkty pełnoziarniste: kasze, pieczywo pełnoziarniste, ciemny ryż, makaron pełnoziarnisty lub warzywa strączkowe.

Na obiad wybieraj 1 danie. Niech to będzie albo zupa, albo drugi danie. Unikaj smażenia. Zacznij gotować na parze, piec i dusić.

Pij dużo wody. Możesz także sięgać po herbatę zieloną, czerwoną, biała czy owocową. Unikaj słodkich soków i napojów gazowanych. Pij około 2 l płynów dziennie.

I ćwicz jak najwięcej! Pamiętaj o odpowiedniej motywacji i chudnij!

Powodzenia!