Jak schudnąć 8 kg w pół roku?

Witam! Mam 30 lat, 179 cm wzrostu i ważę 71 kg. Nie czuję się z tą wagą najlepiej. Kiedyś ważyłam 64 kg, ale niestety z powodu braku czasu na sport (praca) oraz upodobanie do słodyczy, waga skoczyła do 71 kg. Nie mam czasu na uprawianie sportu - jest to raczej sporadyczne w okresie wiosenno-letnim - jazda na rowerze. Nie stosowałam żadnych diet do tej pory. Nikt u mnie w rodzinie nie jest otyły, ani też nie miewa skłonności do otyłości. W ciągu dnia zjadam 3 posiłki - rano śniadanie, w pracy II śniadanie i wieczorem obiad. Szukam jakiejś diety, która pozwoliłaby mi na zrzucenie w ciągu pół roku jakieś 8 kg. Na zajęcia sportowe z powodu pracy nie mam czasu i siły... Będę zobowiązana za jakąs poradę. Małgorzata

Witam!
Musi się Pani kierować zasadami:

1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu "light", unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast-foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Dobrze, gdyby udało się Pani wygospodarować 2-3 godziny tygodniowo na intensywniejszą aktywność ruchową. Może to być np. czas w ramach weekendu. Warto także zainwestować np. w rower stacjonarny. Tak naprawdę inwestuje Pani w swoje zdrowie. Oglądając ulubione programy, będzie Pani mogła spalać zbędne kalorie. Polecam artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/gdy-nie-mamy-czasu-na-cwiczenia.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Pozdrawiam ciepło