Jak schudnąć, a się nie namęczyć?

Witam! Mam problem z wagą. Mam 12 lat, 152cm i ważę 59 kg. Jestem niski. Mam apetyt ,a problemem jest wysokość . Jem, a nie rosnę. Proszę o odpowiedź.
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Chłopcy często zaczynają później rosnąć niż dziewczęta. Nie martw się tym. Dojrzewanie u chłopców trwa również dłużej, do około 18 – 20 roku życia, dlatego jeszcze masz czas. Jeśli chodzi o Twoją masę ciała, wskazuje ona na otyłość, dlatego mimo iż ciągle się rozwijasz powinieneś zwrócić uwagę na swój sposób odżywiania. Nie odchudzaj się jednak na własną rękę i nie stosuj diet cud, które mogą dodatkowo opóźnić proces wzrostu i rozwoju.

Najlepiej udaj się z rodzicami do poradni dietetycznej, gdzie specjalista wykona wywiad żywieniowy, który pomoże mu określić przyczynę Twojej nadwagi. Dodatkowo wykona specjalnie ułożoną dietę, dopasowaną do Twojego wieku i stylu życia.

Na początek zapoznaj się z też z zasadami zdrowego żywienia i zastosuj się do nich http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka Dodaj do tego regularną aktywność fizyczną minimum 3 razy tygodniu po 30-40 minut. Pamiętaj, że utrata masy ciała wymaga czasu i odpowiedniej motywacji, dlatego nie warto się załamywać po miesiącu, ale poczekać dłużej.