Jak schudnąć aby nie powrócić do dawnej wagi ?

Mam 13 lat i 65 kg oraz 173 cm wzrostu. Chciałabym schudnąć tak aby moja waga się utrzymywała a nie podnosiła do góry. Zawsze ćwiczę na w-fach, chodzę raz w tygodniu dodatkowo na siatkówkę, ponieważ kocham tą dyscyplinę oraz staram się jeść w miarę mało oraz dużo owoców i warzyw ale to nic nie daje. Proszę o pomoc.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Pamiętaj, że masz dopiero 13 lat i przed sobą okres intensywnego wzrastania.
Twoja masa ciała "ma prawo" się zmieniać i nie oznacza to wcale tycia, lecz może być związane z coraz większym wzrostem.

W chwili obecnej proporcja masy ciała do wieku i wzrostu, jest w Twoim przypadku prawidłowa.
Tyciu zapobiegniesz odżywiając się zgodnie z Piramidą IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci , unikając przejadania się, spożywając posiłki w regularnych odstępach czasowych (co ok. 3 h), nie podjadając przed snem i poświęcając codziennie czas na ruch.
Zamiast siedzieć przed telewizorem, czy komputerem - ruszaj się.
Możesz wyjść z rodzicami na spacer, podejmować pod ich okiem lekką gimnastykę, tańczyć.
Pozdrawiam
Wszystkie decyzje konsultuj z opiekunami.