Jak schudnąć aby zmniejszyć brzuch i uda?

Chciałabym schudnąć. Mam 19 lat, 165 cm wzrostu i ważę 60 kg. Co mam zrobić, żeby to osiągnąć?Jestem dziewczyną wysportowaną i umięśnioną. Trochę ćwiczę (teraz już rzadko, wcześniej robiłam to regularnie, bo chodziłam na sks) Chcę zmniejszyć brzuszek i uda. Mimo wszystko, gdy staram się schudnąć, nie widzę żadnych efektów. Co mam zrobić? Pozdrawiam

Witam!

Twoja masa ciała jest w normie. Współczynnik masy ciała BMI wynosi dla Ciebie 22, a więc jest idealny. Skoro jesteś wysportowana to z pewnością masz też ładną figurę. Może nie warto zmuszać się do diety?

Radziłabym Ci wrócić do aktywności fizycznej. Już samo to znacznie polepszy Twoje samopoczucie, a i na pewno też schudniesz. Poza tym uważaj na to, co jesz. Odżywiaj się regularnie - jedz 5 posiłków dziennie o stałych porach. Wbrew pozorom to bardzo ważne i pomaga schudnąć oraz zwiększyć przemianę materii.

Nie jedz potraw smażonych, dań typu fast food, słodyczy, tłustych mięs i wędlin (głównie wieprzowych). Unikaj słodzonych napojów gazowanych typu cola i słonych przekąsek - chipsów, orzeszków, krakersów, paluszków.

Zamień pieczywo razowe na ciemne, wędliny i mięso jedz drobiowe, 2 razy w tygodniu jedz chudą rybę - dorsz, mintaj, pij ok. 2 litry wody niegazowanej dziennie, do każdego posiłku jedz warzywa lub owoce. Nabiał jedz taki, który ma mniej niż 1,5% tłuszczu. Unikaj serów żółtych, brie, camambert - zawierają około 40% tłuszczu.

Jeśli ustalisz sobie stałe godziny posiłków i zaczniesz więcej się ruszać, to na pewno zobaczysz efekty. Bezpieczne odchudzanie ma tempo od 0,5kg do 1kg tygodniowo. To nie grozi efektem jo-jo, ale wymaga wytrwałości. Pozdrawiam i życzę powodzenia.