Jak schudnąć, będąc kierowcą?

Witam i prosze o pomoc/podpowiedz jak moge schudnac wykonujac prace kierowca zawodowy?? Mam 26lat 195cm wzrostu i warze okolo 105kg i chcialbym zrzucic przynajmniej 10kg. Jestem kierowca zawodowym przewaznie cale tyg w aucie, malo ruchu niergularne posilki czesto w barach smazone kotlety frytki itp) walze sam ze soba poniewaz bardzo chce zrzucic tzw odstajacy brzuch a np chude rece. Prosze o podpowiedzi Marcin

Dzień dobry! W Pana przypadku sekretem redukcji masy ciała moim zdaniem jest uregulowanie posiłków i zmiana jakości tych posiłków. Proszę jeść co 4 godziny, aby nie dopuszczać do takiej sytuacji, że po zbyt długiej przerwie w jedzeniu zajeżdża Pan do baru i je dwa obiady. Jeśli nie jest Pan w stanie sam przygotować obiadu, to w barach należy wybierać wersje bardziej lekkostrawne, zamiast smażonego kotleta np. zrazy z kaszą i surówką. Pozostałe posiłki w marę możliwości powinny być przygotowane przez Pana. Można też udać się do dietetyka po dopasowany do swojego trybu życia plan żywieniowy, który pomógłby Panu rozplanować posiłki na cały dzień. Jednak przede wszystkim regularność i bardziej lekkostrawna kuchnia. Pozdrawiam serdecznie.

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pana temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pana zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłby Pan zainteresowany zachęcam do kontaktu drogą mailową.
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk