Jak schudnąć bez nabierania masy mięśniowej?

Witam! Mam 19 lat, ważę 51 kg i mam 167 cm wzrostu. Nie mam kondycji, jestem słaba i niewysportowana, dlatego zaczęłam więcej się ruszać. Jednakże chcę nabrać masy mięśniowej, a nie schudnąć. Jak to zrobić? Co jeść, jakie sporty uprawiać by nabrać masy mięśniowej i ważyć więcej ale być zgrabną i wysportowaną?

Witam. Warto poznać swoje całkowite zapotrzebowanie energetyczne. Odpowiednia kaloryczność diety pomoże nabrać masy mięśniowej (odpowiednia ilość białka, tłuszczy i węglowodanów). Warto zrobić również analizę składu masy ciała, aby mieć punkt porównawczy: jak jest na początku kiedy startuje się z aktywnością i w jakim kierunku przebudowa masy ciała podąża