Jak schudnąć bez rezygnacji z pieczywa?

co najlepiej jesc na sniadanie ,kolacje chcac schudnac nie chcialabym rezygnowac z pieczywa.

Dzień dobry. Spożywanie pieczywa na diecie redukcyjnej jest dozwolone, jednak w ograniczonych ilościach. Najlepiej wybierać pieczywo razowe, pełnoziarniste. Takie pieczywo ma najwięcej witamin, składników mineralnych i błonnika dającego uczucie sytości i wpływającego na procesy trawienia. Jeśli chodzi o przykładowe posiłki, polecam owsiankę z owocami; jogurt naturalny; serek wiejski ze szczypiorkiem i pieczywem razowym; sałatki wielowarzywne; jajecznicę na parze.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
Proszę zamienić białe pieczywo na 100% żytnie i spożywać je tylko rano.

Można jeść pieczywo, dlaczego nie?! Oczywiście w organicznych ilościach, ile - zależy od indywidualnego zapotrzebowania i pozostałych posiłków jedzonych w ciągu dnia.

Witam,

Nie ma potrzeby rezygnować z pieczywa, a jedynie je ograniczyć do śniadań - najlepiej, aby było to pieczywo pełnoziarniste, żytnie, owsianka, otręby - zastąpić pieczywo pszenne.

A kto powiedział, ze należy pieczywo wyeliminować? Absolutnie nie ma takiej potrzeby, ważny jest natomiast rodzaj pieczywa i jego ilość, dobrana adekwatnie do zalecanej energetycznosci diety.
Pozdrawiam