Jak schudnąć bezpiecznie, mimo tego, iż ma się bulimię?

Witam. Już raz pisałam w sprawie bulimii, teraz mam pytanie innego rodzaju. Mam 17 lat, 166 cm wzrostu i ważę 54 kg. Mam bulimię (pisałam już we wcześniejszym pytaniu, że sama sobie ją wydedukowałam). Nie leczę się - tzn. próbuję sama z różnym skutkiem. A moje pytanie brzmi, jak schudnąć bezpiecznie i ile jeszcze moge schudnąć? Jak to zrobić przy bulimii? Chciałabym zrzucić trochę tłuszczu z brzucha, nóg i rąk. Ćwiczę, staram się odżywiać zdrowo, ale nie zawsze się udaje i wtedy jem jak najęta i wiadomo, jak się to kończy, ale ja chcę - muszę schudnąć... Z góry dziękuję za odpowiedź!

Witam!

Twoja masa ciała jest prawidłowa, a nawet znajduje się blisko dolnej granicy normy. Nie ma żadnej potrzeby, abyś się odchudzała, dlatego nie mogę udzielić Ci żadnych wskazówek, jak miałabyś to zrobić. Utrata kilku kilogramów oznaczałaby dla Ciebie niedowagę.

Natomiast gorąco zachęcam Cię, abyś rozpoczęła profesjonalne leczenie, to znaczy przede wszystkim: psychoterapię. Twoja wypowiedź potwierdza, że Twoje myślenie jest zaabsorbowane tematem kontroli masy ciała oraz sylwetki, co jest typowe dla zaburzeń odżywiania.

Bulimia jest związana z ryzykiem wielu groźnych powikłań, jak zaburzenia metaboliczne, elektrolitowe, pęknięcie przełyku, zapalenie ślinianek, próchnica, niedrożność jelit itp. W bulimii często występują powikłania psychiczne, jak zaburzenia nastroju, lękowe oraz nadużywanie substancji psychoaktywnych. Dlatego też, powinnaś zgłosić się do lekarza internisty oraz psychiatry w celu wykonania badań oraz postawienia prawidłowej diagnozy.

Z pozdrowieniami