Jak schudnąć by nie zniszczyć organizmu?

Witam, mam 20 lat, 186 cm wzrostu i ważę 86 kg. Bardzo chcę schudnąć do 75 kg. Stosowałam dietę proteinową i schudłam już parę kilo, ale nie chcę niszczyć swojego organizmu, dlatego chciałabym wiedzieć jak się odchudzać. Najlepiej, jakby udało mi się to zrzucić w 3 lub 4 miesiące. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 24,9 i jest bliskie wartości 25, od której rozpoznaje się nadwagę. Myślę, że dobrym sposobem na utratę kilku kilogramów (nie musi to być aż 11) będzie dieta o obniżonej kaloryczności połączona ze zwiększoną aktywnością fizyczną.

Zalecane tempo chudnięcia to około 0,5 - 1 kg tygodniowo. Aby to osiągnąć należy zmniejszyć kaloryczność posiłków o około 500 - 1000 kcal. Nie proponowałabym jednak drastycznego odchudzania, zwłaszcza niezbilansowanymi dietami, jak np. dieta białkowa. Śniadanie i regularne, niskokaloryczne posiłki to podstawa diety redukcyjnej.

Zwiększ aktywność fizyczną do minimum godziny dziennie. Ćwiczenia aerobowe pomogą Ci efektywnie spalać tkankę tłuszczową. Ruszaj się, kiedy tylko masz okazję np. spacer do pracy czy rezygnacja z windy.

Pozdrawiam