Jak schudnąć? Co mam dalej robić?

Ważę 53 kg chciałabym trochę schudnąć jestem dziewczyną mam 17 lat jestem aktywna fizyczna ale zdarza mi się często siedzieć przy komputerze. Odchudzam się non stop odmawiam słodyczy i robię po 1oo brzuszków dziennie tylko czy one coś dają? W mojej rodzinie występuje otyłość ...średnia. Rano zjadał jedną lub dwie połówki bułki z np, miodem potem przez około 7 godzin nic nie jem bo jestem w szkole a nic do niej nie zabieram. Wracam jem normalny i niestety dość syty obiad przez mamę ale staram się co nieco oddać psom jem np: frytki z gyrosem albo jakąś zupę obiad jest jedno daniowy...potem może jem jakiś jogurt czasami a kolacji nie jem......co zrobić żeby trochę schudnąć?

Witaj,

trudno jest mi ocenić, czy w ogóle powinnaś schudnąć, ponieważ nie podajesz swojego wzrostu, więc nie można obliczyć Twojego BMI.

Natomiast na pewno powinnaś zmienić swoje nawyki żywieniowe. Nie chodzi o to, żeby się odchudzać, tylko żeby zmienić swoje nawyki na zdrowe, a wówczas efekty pojawią się same.
To co na pewno jest do zmiany to zbyt długa przerwa pomiędzy śniadaniem a obiadem. Koniecznie powinnaś zabierać coś do szkoły. To, że posiłki są rzadsze spowalnia metabolizm. Dodatkowo zjadany po długiej przerwie posiłek jest zwykle bardzo obfity, co nie jest korzystne.

Dobrze, ze jesteś osobą aktywną, bo to nie tylko zapobiega otyłości, ale także jest korzystne dla zdrowia.

Poniżej przedstawiam podstawowe nawyki zdrowego żywienia, sprawdź, nad czym, oprócz regularności posiłków, powinnaś jeszcze popracować:

1. jedz regularnie, najlepiej 5 posiłków dziennie, o tych samych porach. Optymalne przerwy pomiędzy posiłkami - 3 godziny (minimum 2 godziny, maksimum 4-5 godzin). Koniecznie zaczynaj dzień od pożywnego śniadania, nie później niż 2 godziny po wstaniu z łóżka. Kolację (lekką) zjedz 2-3 godziny przed snem. Posiłki powinny być częste, ale niewielkie. Przeciwwskazane jest podjadanie. Na pewno na początku będzie to trudne dla Ciebie, ale po niedługim czasie Twój organizm przyzwyczai się.
2. wybieraj produkty zgodnie z piramidą zdrowego żywienia (link w załączeniu
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...). Zwróć uwagę na to, aby z produktów zbożowych wybierać tylko pełnoziarniste (na śniadanie powinnaś jeść jakieś razowe / graham pieczywo). Warzywa możesz jeść bez ograniczeń (z wyjątkiem ziemniaków w tym frytek, gotowanej marchewki, gotowanych buraków). Owoce - ok. 300 g dziennie (to mniej więcej tyle co 2 średnie jabłka). Mleko i przetwory mleczne - wybieraj te z ograniczoną zawartością tłuszczu, a jeżeli jogurty to naturalne. Jedz chude mięso (z umiarem), ryby (zaleca się 2 razy w tygodniu), jaja, warzywa strączkowe. Z olejów wybieraj oliwę z oliwek i masło, ale tłuszcze spożywaj z umiarem.
3. wyeliminuj ze swojej diety produkty niepożądane tj. fast food, słone przekąski (chipsy, paluszki, krakersy, orzeszki solone), słodycze i pieczywo cukiernicze w tym drożdżówki, słodzone napoje gazowane, tłuste zupy / sosy, tłuste mięso, smażone potrawy, szczególnie te panierowane, a także produkty z białej mąki (jasne pieczywo, jasne makarony, naleśniki, pierogi). Ogranicz spożycie soli.
4. pij dużo wody - minimum 1,5-2 l dziennie
5. dobrze się wysypiaj

Przestrzeganie powyższych zasad to inwestycja na przyszłość. Stosowanie zdrowych nawyków żywieniowych i aktywnego stylu życia zapobiega nadwadze i otyłości.

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Agnieszka Kuczewska