Jak schudnąć, co mam zrobić?

Mam 15lat 159cm wzrostu, ważę 70 kg. Nie jest mi z tym źle ale niestety przykro mi gdy słyszę komentarze na temat mojej figury. Mam wąską talię , w biuście 100cm. Posiadam grube ramiona, ręce, nogi, twarz i plecy. Chciała bym dobrze wyglądać w wakacje w stroju kąpielowym albo w bokserce i szortach. Z poważaniem Herbacianka, z góry dziękuję.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Niekiedy wystarczy wyeliminować parę błędów żywieniowych, aby masa ciała zaczęła spadać. Przede wszystkim zacznij zdrowo się odżywiać, ale nie stosuj żadnych popularnych diet. Zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania, które znajdziesz  w artykule artykuł http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Dodatkowo musisz zdawać sobie sprawę z tego, iż utrata tkanki tłuszczowej to proces długotrwały, wymaga czasu i poświęceń, zatem nie trać motywacji, ale dąż do wyznaczonego celu.
Proponuję, abyś  udała się do dietetyka, który po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego wskaże Ci popełniane błędy oraz nauczy jak zdrowo się odżywiać.

Pamiętaj również o regularnej aktywności fizycznej. Powinnaś zacząć wykonywać ćwiczenia według planu: 15 minut ćwiczeń siłowych (brzuszki, damskie pompki i inne z naszej strony, a po tym czasie przejście do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Pozdrawiam.