Jak schudnąć? Czy środki wspomagające odchudzanie pomogą mi?

JESTEM 24-LETNIĄ KOBIETĄ O WADZE CIAŁA 55 KG PRZY WZROŚCIE 169 CM. ZAWSZE BYŁAM SZCZUPŁĄ OSOBĄ, MOJA WAGA NIE PRZEKRACZAŁA 50 KG. PO TYM JAK STRACIŁAM PRACĘ,  PRZYTYŁAM DO 63 KG, Z CZYM NIE MOGŁAM SIĘ POGODZIĆ, DLATEGO ZACZĘŁAM WALCZYĆ O SWOJĄ WAGĘ. OGRANICZYŁAM STOSOWANIE TŁUSZCZY, JEDNAK OD CZASU DO CZASU POZWALAŁAM SOBIE NA WYPAD DO MACDONALDA, CZY SŁODKIE CO NIECO. WŁAŚCIWIE NIE ODMAWIAŁAM SOBIE NICZEGO, TYLKO W MAŁYCH ILOŚCIACH. JADŁAM KOLACJĘ, JEDNAK ZAWSZE MINIMUM 2 GODZINY PRZED SNEM ORAZ SPOŻYWAŁAM WIĘCEJ WARZYW. PRZY TYM MAŁO ĆWICZYŁAM, JEDNAK SCHUDŁAM I W TEJ CHWILI WAŻĘ 55 KG. NIE CHORUJĘ NA CHOROBY PRZEWLEKŁE, MOJA MAMA MA ZNACZNĄ NADWAGĘ. ZACZĘŁAM TAKŻE PIĆ ZIELONĄ I CZERWONĄ HERBATĘ. SPOŻYWAM DUŻO KAWY, KTÓRĄ NIESTETY SŁODZĘ (ZASTANAWIAM SIĘ NAD STOSOWANIEM SŁODZIKA?). ZIEMNIAKI ZASTĄPIŁAM RYŻEM, SPOŻYWAM MAKARON TYLKO W MAŁYCH ILOŚCIACH ORAZ ŻÓŁTY SER, NIE ODPUŚCIŁAM SOBIE NAPOJÓW GAZOWANYCH, NAWET PEPSI ,CHOĆ TERAZ NIE SPOŻYWAM JEJ TAK CZĘSTO JAK KIEDYŚ. CHCIAŁABYM SCHUDNĄĆ JESZCZE KILKA KILOGRAMÓW (CHCĘ WAŻYĆ OK. 50 KG). PO SZYBKIM PRZYTYCIU POZOSTAŁY MI ROZSTĘPY NA NOGACH ORAZ BIODRACH, BYŁAM Z NIMI U CHIRURGA, ZAPISAŁ MI MAŚĆ - ZERO SKUTECZNOŚCI ,STOSOWAŁAM SYSTEMATYCZNIE. OBECNIE SAME ZACZĘŁY BLEDNĄĆ. CZY HERBATKI ODCHUDZAJĄCE POMOGĄ MI SCHUDNĄĆ? Z JAKICH PRODUKTÓW ZREZYGNOWAĆ LUB JAKĄ DIETĘ ZACZĄĆ STOSOWAĆ? NA PEWNO MUSZĘ SIĘ WIĘCEJ RUSZAĆ, JEDNAK CHCĘ ZAZNACZYĆ, ŻE JESTEM PO OPERACJI SKOLIOZY (6 LAT). NA JAKIE ĆWICZENIA MOGĘ SOBIE POZWOLIĆ? Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Odnośnie ćwiczeń - w ich doborze powinien uczestniczyć fizjoterapeuta lub lekarz, który zna Pani stan zdrowia. Proszę nie podejmować decyzji na własną rękę, gdyż może Pani sobie zaszkodzić. Myślę, że nie ma przeciwwskazań do podejmowania spacerów. Proszę pamiętać, iż minimum to 30 minut aktywności fizycznej dziennie. Artykuły dotyczące specyfiki żywienia w okresie treningów znajdzie Pani w serwisie abccwiczenia.pl .

Musi kierować się Pani następującymi zasadami:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze -  unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Realizacja powyższych zaleceń pozwoli na utrzymanie masy ciała, zmniejszy ryzyko przytycia. Proszę jednak się nie odchudzać, gdyż Pani BMI jest w normie (19,2, przy normie <25).

Pozdrawiam ciepło!