Jak schudnąć - dieta dla nastolatka

Cześć, mam 13 lat, ważę ok. 70 kg. Chcę bardzo mocno schudnąć, tylko nie wiem jak i bardzo lubię jeść. Jestem zapisany do klubu piłkarskiego i ćwiczę na w-f, a od czasu do czasu wychodzę na dwór. Pomoże mi ktoś??

13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

W Twoim wieku odchudzanie nie jest zalecane, a wręcz zabronione. Dlatego zapomnij o klasycznej diecie o ograniczonej kaloryczności. Możesz jednak zmienić swoje nawyki żywieniowe oraz zwiększyć aktywność fizyczną, co po dłuższym czasie przyniesie korzystne efekty w stanie zdrowia oraz wyglądzie.

Jedz regularnie, 5 posiłków w ciągu dnia. Zadbaj, aby w Twojej diecie nie brakowało małokalorycznych produktów o niskim indeksie glikemicznym, tzn. niepowodujących dużych wahań poziomu glukozy we krwi, i zapewniających duże uczucie sytości. Takie produkty możesz jeść praktycznie do zaspokojenia uczucia głodu: zielone warzywa, cebula, cukinia, bakłażan, surowa marchewka, pomidor, gruszka, płatki owsiane, pumpernikiel, makaron żytni, brązowy ryż czy chudy nabiał. Ogranicz maksymalnie spożycie fast foodów, słodyczy, słodkich napojów gazowanych. Uważaj na banany, winogrona, orzechy, dżemy - w mniejszych ilościach są bardzo zdrowe, ale spożywane zbyt często i w dużych porcjach mogą sprzyjać nadwadze.

Zwiększ swoją aktywność ruchową - poza wf - em i piłką nożną wychodź z domu na długie spacery i nie siedź zbyt długo przed telewizorem.

Pozdrawiam